Norris před mikrofonem krmí své soupeře, míní Brundle

Sebastian Vettel nedávno vyzdvihl Landa Norrise za jeho otevřenou a upřímnou komunikaci. Pilot McLarenu se nebojí zkritizovat i sebe sama a být před veřejností zranitelný, čímž prý může být skvělým vzorem pro příští generace, ale asi ne mistrem světa. Podle Martina Brundla si tím příliš nepomáhá.
Norris je známý tím, jak je na sebe přísný. Po neúspěšné kvalifikaci či nezdařeném závodě je první, kdo poukáže na svůj slabý výkon. Tím však celou debatu otáčí na sebe a své slabiny, což jej dostává pod ještě větší tlak.
Martin Brundle se o víkendu zamýšlel nad tím, zda by Landu Norrisovi nepomohl sportovní psycholog. „Já jsem žádného neměl, ale kéžby ano,“ prozradil bývalý závodník. „Neúnavně trénujete své tělo, tak proč byste netrénovali i svou mysl?“
„I když Romain Grosjean byl prvním jezdcem — a není to tak dávno —, který přiznal, že má sportovního psychologa, není pochyb o tom, že v této sféře se to do jisté míry považuje za slabinu,“ pokračoval 65letý Brit. „Vzpomínám si, když jsem se o tom bavil s Rorym McIlroyem. Kvůli tomuto prostředí je to náročné. Nikdo vám nemůže pomoci otáčet volantem nebo tlačit na pedály. Když přijedete do první zatáčky, musí to být instinktivní. Musíte to mít ve svých schopnostech.“
Sportovní psycholog by mu však mohl pomoci zvládat případné nezdary o něco snadněji a místo toho, aby si vypovídal před kamerami a podle Brundlea „krmil soupeře“, by si o celé věci promluvil s kruhem svých nejbližších.
Brundle má totiž obavy, že Norris svou otevřeností podává zbraň do rukou Oscara Piastriho a Maxe Verstappena. „Ano, musíte zde trénovat i svou mysl. Lando však zvykne vyslovovat velmi emotivně zabarvená slova jako ‚jsem bezradný‘ nebo ‚jako kdybych ještě nikdy nejezdil v monopostu F1‘.“
„Já ho obdivuji, takhle on zkrátka funguje. Toto ho žene zpátky do práce. Svým způsobem se tím bičuje, ale dělá to otevřeně. Těchto emotivních vyjádření se však chytají média, lidé jako my, a co je ještě důležitější, krmí jeho soupeře,“ upozornil.