Brad Pitt svou jízdou ohromil i Hamiltona: Má to ve své DNA
S připravovaným filmem o F1 se pojí i jedna zajímavost: I když během jízdy pilotům do tváře není vidět a za herce by mohli zaskakovat profesionální piloti, Brad Pitt a Damson Idris jezdí v monopostu sami. Lewis Hamilton prozradil, jak se Pittovi daří za volantem.
Natáčení nového filmu pomalu směřuje na cílovou rovinku. Na zbývajících velkých cenách se tým Apex GP ještě objeví, ale přes zimu a na jaře se bude pracovat už na postprodukci, aby snímek mohl v červnu 2025 zamířit do kin.
Přípravy však byly mnohem delší a jak před pár týdny prozradil producent Joseph Kosinski, zahrnovaly i intenzivní jezdecký trénink, aby byly hlavní postavy připraveny k jízdě v upraveném monopostu Formule 2.
Magazín Esquire vyzpovídal Lewise Hamiltona o tom, jak probíhá natáčení, ale také o jízdě Brada Pitta. Sedminásobný šampion složil slavnému herci poklonu. Jeho jízdu si prověřil na vlastní oči. „Šli jsme na trať v Los Angeles. Vzal jsem ho na ni, sedl jsem si do sedadla spolujezdce a on řídil,“ prozradil jeden z producentů filmu.
„Když jsem byl mladší, býval jsem jezdeckým koučem. Popři závodění jsem si takto přivydělával. Seděl jsem v autě s tolika neprofesionály, že to ani nespočítám,“ pokračoval devětatřicetiletý Brit, který s tolika zkušenostmi už umí odhadnout, kdo sedí vedle něj za volantem. „Okamžitě tak poznáte dobré jezdce od špatných.“
Brad Pitt prý patří k těm talentovaným. „On na to okamžitě šlápl a bylo vidět, že to v sobě má. Má to ve své DNA, jen to neměl možnost vypilovat jako my. Má však velký potenciál.“
Lewis Hamilton také proto očekává, že Pitt by mohl jako pilot působit autenticky. „Ano, ale chce to čas. Nakonec příběh padesátníka, který by začal sezónu a bojoval proti mladíkům, není samozřejmost. Debatovali jsme však o tom: Jak byste k tomu přistoupili? Jak intenzivně by musel trénovat, aby se mohl vrátit, bojovat a stejně rychle reagovat? Zacházeli jsme do detailů.“
Při výrobě filmu se zachází do detailů i v jiných věcech. Lewis Hamilton jako jeden z producentů má pomoci odstranit případné chyby ve scénáři, aby se v červnu příštího roku ani největší fanoušci F1 nechytali za hlavy podobně jako při dávném filmovém počinu se Sylvesterem Stallonem.
Hamilton tak při čtení scénáře měl za úkol poukázat na „hlouposti“, které ve Formuli 1 nemají být. „Byly to věci týkající se závodních scénářů nebo technický žargon, který používají inženýři. Týkalo se to však zejména závodních scénářů, sekvencí mezi předjížděcími manévry, zastávek, strategií a podobných věcí. Mohla se objevit nehoda, po které auto trefilo zeď, převrátilo se, dopadlo zpět na kola a dále pokračovalo v jízdě. Takové věci se ve Formuli 1 nedějí.“
Po kontrole se tak musel scénář upravit, ačkoli v něm bylo mnoho věcí správných. „Ehren [Kruger] udělal obrovský průzkum, podíval se na spoustu závodů, na mnoho z nich i sám šel, a pak napsal scénář. Poté jsme si k němu sedli a bavili jsme se, o čem vlastně závodění je. Když scénář dopsal, sedl jsem si s ním k tomu a když se objevily věci, které nevypadaly reálně a neodpovídají F1, řekl jsem mu, že to je hloupost. Snažili jsme se to udělat co nejautentičtější.“
„Zároveň jsem založil produkční společnost, takže jsem producent spolu s těmito chlapci,“ pochlubil se rodák ze Stevenage, který mohl mluvit i do jiných věcí. „Měl jsem možnost se zapojit do všech oblastí, takže jsem mohl dohlédnout na to, aby bylo v obsazení zastoupeno více etnik, abychom při zastávkách měli ženu, což se ve skutečnosti na trati nikdy nestalo.“
„Chtěl jsem, aby na filmu pracoval Hans Zimmer, takže máme Hanse Zimmera. Joe [Kosinski] byl úžasný v tom, že mě do všeho zahrnul,“ řekl spokojený Hamilton.
- Štítky
- Lewis Hamilton