24. května 2024, 15:27

Max Verstappen dnes podepisoval kšiltovky i v dešti. Jednomu fanouškovi dal dokonce vlastní kšiltovku s podpisem.

Další rychlé zprávy

včera 09:09

Portál RacingNews365.com tvrdí, že generální ředitel Luca de Meo má eminentní zájem o příchod Carlose Sainze do Alpinu. Pokouší se ho přesvědčit, aby ho zařadil k Williamsu a Audi do okruhu týmů, o kterých uvažuje. Sainz před víkendem uvedl, že ještě není pevně rozhodnutý.

Zajímavostí je, že v neděli si vyměnili čísla otec Carlose Sainze a Flavio Briatore, nový poradce Luca de Mea, resp. Alpinu.

včera 09:08

Maxe Verstappena přijela v neděli podpořit i jeho babička. Takto mu k vítězství gratulovala v parc fermé.

Max celebrating with his Grandmother post race
byu/rishabh2996 informula1

včera 09:08

Nejrychlejší pitstop VC Španělska se povedl Red Bullu. Mechanici červených býků dokonce obsadili první dvě místa s časy 1,92 a 2,00 vteřiny.

včera 09:07

Lewis Hamilton: „Je to skvělý gauč. 10/10“

23. června 2024, 20:21

Nico Hülkenberg už popáté v této sezóně obsadil jedenáctou příčku. „Nutně potřebuji ten nový bodovací systém!“ směje se Němec.

V příštích týdnech by se mělo na půdě Komise F1 rozebírat právě toto téma. Více týmů chce, aby se bodovalo více než deset míst.

Lando Norris na tiskové konferenci prohlásil, že na startu nechával Maxu Verstappenovi dostatek místa na to, aby nemusel vyjet na trávník.

„Tak už vím, jaký dárek Landovi koupím k narozeninám!“ smál se Verstappen. „Buď to bude velké zpětné zrcátko, nebo nějaké brýle, a bude to v pohodě.“

Když Lewis Hamilton ležel na gauči před tiskovou konferencí, z mobilu pouštěl nahlas „Could You Be Loved“ od Boba Marleyho. Potom přišel Max Verstappen a všiml si, jak tam leží. „Očividně stárne! Potřebuješ pomasírovat?“

23. června 2024, 20:20

Piloti Ferrari se po závodě setkali už v parc fermé, aby si věci vyjasnili. Valtteri Bottas to sledoval s velkým zájmem.

23. června 2024, 17:37

Lewis Hamilton přišel na tiskovou konferenci jako první. Nikde nikoho, tak si nasadil sluneční brýle a zahlásil: „Dám si šlofíka!“

Lewis Hamilton prodloužil svou pódiovou šňůru. Už osmnáct let v řadě dokázal zaknihovat alespoň jedno pódium.

Red Bull si na závodě F1 s pořadovým číslem 1111 připsal 120. vítězství. Max Verstappen má na kontě 61 triumfů a 106 pódií, což je stejně mnoho jako Alain Prost a Fernando Alonso na děleném čtvrtém místě historických statistik.

Před Verstappenem jsou už jen Hamilton (198), Schumacher (155) a Vettel (122).

23. června 2024, 17:36

Pomalu si zvykáme i na Flavia Briatoreho jako oficiálního člena padoku. A očividně jsou s tím už srozuměni i ostatní. Briatore a Carlos Sainz st. si dnes vyměnili čísla.

Max Verstappen získal své první vítězství na VC Španělska 2016. Do dnešního dne jich zaknihoval 61, což je o jeden triumf více než Lewis Hamilton za stejné období.

Lewis Hamilton v místnosti před pódiem: „Kdybych neměl takový na hovno start, ta ztráta na vás by nebyla tak velká, kluci.“

V nedělním závodě juniorského šampionátu F2 vyhrál Jak Crawford. Na pódiu skončili také Franco Colapinto a Juan Manuel Correa. Roman Staněk po startu z posledního místa obsadil sedmnáctou pozici.

Zajímavostí je, že lídrem průběžného pořadí šampionátu je Paul Aron, i když v této sezóně nevyhrál ještě ani jeden závod.

Stejná situace nastala i v šampionátu Formule 3. Leonardo Fornaroli vede v průběžném pořadí, přestože stejně jako Aron nemá doma vítěznou trofej.

23. června 2024, 17:35

Alpine se včera nedočkal velmi vřelého přijetí ze strany španělských fanoušků. Když ve fanzóně oznámili příchod jezdců Alpinu, pod pódiem se rozmohl pískot. Když začal mluvit Esteban Ocon, byl ještě větší. Španělé ho zřejmě stále mají v zubech za jeho chování a vyjádření z dob, kdy byl jeho kolegou Fernando Alonso.

Organizátor musel na tuto reakci publika zareagovat zveřejněním následujícího odkazu: „Prosíme vás o respekt ke všem týmům a hostům. Nespolečenské chování nebude tolerováno a může mít za následek zrušení rozhovorů.“

During yesterday’s fanzone the crowd loudly booed when Alpine was announced, specifically when Esteban Ocon spoke, and the presenters had to put up this sign behind them