logo F1zpravy.czF1online.sk

Vrací se Mattia Binotto do F1?

22. května 2024, 14:30

Pokouší se bývalý šéf Ferrari Mattia Binotto o návrat do F1? Švýcarsko-italský inženýr se objevil v Imole. Zatímco italský deník Gazzetta dello Sport hovoří o jeho jednání s Aston Martinem, samotný Binotto byl takto viděn v pohostinském zařízení Red Bullu i v přítomnosti svého bývalého podřízeného Laurenta Mekiese.

Další rychlé zprávy

dnes 00:56

Finský závodník Valtteri Bottas prozradil, jakou nejlepší radu dostal od svého krajana Miku Häkkinena. „Jednou, když mě viděl trochu vystresovaného, řekl mi, abych se šel projít do lesa. Nechápal jsem to, ale on jen řekl, ať to zkusím, ať jdu do lesa a procházím se. Zkusil jsem to a funguje to! Když jste v souladu s přírodou, přemýšlíte jinak a uvolníte stres. Bylo to super. Jednoduchá rada, ale když jste ve stresu, jděte do lesa.“

dnes 00:51

Nejvíce předjížděcích manévrů zaznamenal v této sezóně Lance Stroll. Naopak, nejčastěji předjížděným pilotem je Nico Hülkenberg.

Drivers who make the most overtakes
byu/yk23sh informula1

dnes 00:49

Neuvěřitelná statistika z letošního závodu v Le Mans: po 24 hodinách a více než 4000 kilometrech se devět aut vešlo do jednoho kola.

dnes 00:46

Haas potvrdil, že ve Španělsku odjede první trénink Oliver Bearman. Nahradí Nica Hülkenberga.

včera 14:04

Charles Leclerc nebyl uplynulý víkend šťastný jen za svého dobrého kamaráda Antonia Fuoca, ale i za svého bratra Arthura. Ten vyhrál vytrvalostní závod italského šampionátu sportovních automobilů na okruhu Vallelunga. Zajímavostí je, že o auto se dělil i s bývalým pilotem F1 Giancarlem Fisichellou.

včera 11:27

Helmut Marko v rozhovoru pro Le Journal de Montreal potvrdil, že o Júkiho Cunodu se zajímaly konkurenční týmy. “Júki se od svého příchodu do F1 velmi změnil. Opravdu se zlepšil. Je to emocionální jezdec a dokázal minimalizovat chyby. Zajímaly se o něj i další týmy. Je mladý a zapadá do našeho týmu. Proto jsme s ním právě prodloužili smlouvu o další rok.”

včera 11:18

Španělský závodník Carlos Sainz v jednom ze svých posledních rozhovorů řekl pro španělská média zajímavou věc: “V tomto roce máme ve Formuli 1 20 jezdců. V příštím roce přijdou jen dva noví a zbývajících 18 zůstane.” Že by věděl více o příchodu Olivera Bearmana a Kimiho Antonelliho?

Carlos Sainz Podcast

včera 11:12

Protože příští sezóna začne v Austrálii, ne v Bahrajnu, některé týmy navrhují, aby se předsezónní testy vrátily do Barcelony, což by bylo úspornější řešení (ekologicky i ekonomicky). Podle Auto Motor und Sport však sedm z deseti týmů přesto trvá na Bahrajnu.

včera 11:08

Charles Leclerc pogratuloval Antoniu Fuocovi k jeho vítězství v Le Mans. Bývalí týmoví kolegové z týmu Prema jsou dobrými přáteli a Monačan dokonce svého času řekl, že by chtěl s Fuocem nastoupit na 24 hodin Le Mans. “Jsem za tebe velmi šťastný. Zasloužíš si to, protože jsi skvělý. Tvůj otec je tam nahoře velmi šťastný.”

včera 10:34

Charles Leclerc ponese olympijský oheň při jeho návštěvě v Monaku.

16. června 2024, 16:43

Stupně vítězů na Circuit de la Sarthe. Antonio Fuoco, Miguel Molina a Nicklas Nielsen vyhrávají 24 hodin Le Mans. Na druhém místě skončila posádka Toyoty s číslem 7 – Kobajaši, López, de Vries -, na třetím druhé Ferrari s posádkou: Calado, Giovinazzi, Pier Guidi.

16. června 2024, 14:42

Nadějný polský závodník Kacper Sztuka končí v juniorském programu Red Bullu. Prý s jeho výkony panovala spokojenost – včetně bývalého inženýra Sebastiana Vettela Guillauma Rocquelina -, ale Helmut Marko se bez udání důvodu či porady s ostatními rozhodl vyhodit Sztuku z akademie.

16. června 2024, 14:10

Ferrari je na nejlepší cestě obhájit loňský primát na 24 hodin Le Mans. Dvě hodiny před koncem vede posádka s číslem 50: Fuoco – Molina – Nielsen, které to loni nevyšlo. Na druhém místě se drží loňští vítězové v druhém Ferrari s číslem 51.

15. června 2024, 16:40

Hádanka na dnešní večer. Kolik koňských sil vidíte na tomto záběru?

15. června 2024, 16:37

Ferrari se v dosavadním průběhu sezóny WEC nedařilo. V Le Mans však zažila auta se vzpínajícím se koníkem snový start. Z pole position startující Porsche Penske rychle podlehlo oběma Ferrari.

15. června 2024, 16:16

Andrea Kimi Antonelli dostane superlicenci a Colton Herta ne? Americký závodník je opět předmětem diskusí jako jezdec, který doplatil na pravidla FIA. Reportér F1 TV Will Buxton však říká: „Pravda je taková, že Antonelli posbíral dostatek bodů, ale před změnou pravidel je pro nízký věk nemohl využít. Herta nikdy neposbíral dostatek bodů. To je zkrátka krutá realita.“

Další zprávy